İnstagram Temel Etkileşim Rehberi

İnstagram Temel Etkileşim Rehberi

Sayfa Amacına Bul, Tutun Ve Bırakma.
İnstagram da sayfa oluşturur iken öncelikle sayfa kategorimizi amacımızı belirlemeli ve bundan şaşmamalıyız.
Bir yazılım sayfası oluşturacaksak paylaşımlarımız profil fotoğrafımız yani kısacası hesabımızın yöneltesi onla ilgili olmalı ve asla o yönden şaşmamalı yolumuzdan şaşmak hangi aşamada olursak olalım bize zarar verir amacımızı bulmalı ona tutulmalı ve asla bırakmamalıyız Sayfamızın konseptini bozmak bizi başa döndürür.

Profil Düzeni
Sayfamıza şaşmıyacağımız bir amaç bulduk ve hesabımızı bu yönde bir isim ile oluşturduk örneğin @tr_yazılımevereni gibi. İnstgramda oluşturduğumuz sayfa algortmaya uyumlu olmalıdır instagram için ne kadar uyumlu dolu dolu bir hesap olursak o kadar öne çıkarız bunun için profil düzenimizi yani Biyografi, Adın, İnternet Sitesi, Cinsiyet
gibi alanları amacımız doğrultsun da ve algoritmaya uyumlu olmak için eksiksiz bir biçimde doldurmalıyız.
Telefon Numarası, E-postagibi alanları algoritmaya uyumlu olmak ve sayfa güvenliğimiz için doğrulamalıyız.
Telefon, E-posta bilgilerimizi doğrulamak hesabımızın spama düşme olasılığını azaltır böylelikle sağlıklı etkileşim almamıza da faydalı olur.
Profil fotoğrafımızı amacımıza uygun ve ilgi çekici şekilde tasarladıktan sonra profili düzeni bölümünden yüklerken ınstagram filtrelerinden de faydalanmalıyız yine bu algoritmaya uyumlu olmamız ve öne çıkarılmamız açısından önemlidir ınstagram efektlerini profil fotomuz ve paylaşımlarımızda kesinlikle kullanmalıyız.

Profili Düzenle ekranında Benzer Hesap Önerilerikısmını işaretlemeliyiz böylelikle instagram “İnsanlara takip etmek isteyebilecekleri benzer hesaplar tavsiye ederken hesabını tavsiyeler arasına ekler.” böylelikle hesabınız önerilmeye ve etkileşim almaya başlar.

Bu aşamaları tamamladık şimdi paylaşım yapmaya başlayalım Belirlediğimiz amacın dışına çıkmayacak şekilde güzel bir tasarımda içeriğimizi oluşturduk. Bu içeriğimizi paylaşırken algoritmaya uyumlu olarak öne çıkmasını daha olası yapmalıyız. İçeriğimizi paylaşırken ınstagramın sunduğu efektlerden faydalanmalı, konum eklemeli, Alt yazıları göster seçeneği seçmeli ve Konum Ekle gibi bölümleri kullanmalı kullanmaya gayret etmeliyiz. ınstagramın sunduğu bu özellikleri kullanmak bizi uyumlu yapar ve etkileşim sayımıza fayda sağlar.

Paylaşımın en iyi şekilde etkileşim alması için hastag kullanmak çok önemlidir. İnstagram da yaptığımız paylaşımlarda en fazla 30 hastag kullanabiliriz ama paylaştığımız içerik ile alakasız olan bir hastag kullanmak fayda yerine zarar sağlar o yüzden paylaşacağımız gönderide kullanacağımız hastag leri belirli kriterler doğrultusunda seçmeliyiz. Hastag in bu kriterlerinden en önemlisi paylaştığımız içerik ile ilişkili olmalı, aranma hacmi yüksek ve bizim öne çıkabileceğimiz rakiplerimizin az olduğu tagler olmalı kullanacağımız bu tag ın konusu son zamanlarda çok ilgi çekmiyor olabilir o yüzden kullanacağımız tagler ın popülerliğiği de önemlidir. Kolaylık sağlaması için hastag belirlerken kullanabileceğiniz faydalı araçlardan bahsedeceğim.

Tags Finder
https://www.tagsfinder.com/tr-tr/

Ürettiğiniz içerik ile ilgili tag düşünemiyorsanız tags finder ile yeni fikirler elde edebilirsiniz sizin için örnek vereceğiniz kelimeden yeni tag ler türetir.

displaypurposes
Tag türetmek için kullanabileceğiniz bir diğer web sitesi;
https://displaypurposes.com/

hashtagstack
Kullanacağınız hastagler ın aranma hacmini ölçmek için kullanabileceğiniz araç
https://hashtagstack.com/hashtag-generator

hashtagify
Kullanacağınız hastag in son zamanlardaki popülerliğini ölçmeniz için bir araç
https://hashtagify.me/

Gerçekte kaç hastag kullanmalıyız?
Paylaştığımız içerik ile alakalı popüler ve aranma hacmi yüksek uygun da olsa çok fazla hastag kullanmak iyi değildir.

Çok fazla hastag kullanmak ne kadar kaliteli hastag ler olsa da içeriğimizi çok fazla tag içine böler ve alacağımız verimi azaltır bu yüzden en uygun hastag kullanma sayıları 1000 takipçi ile 10.000 takipçili bir hesap veya arasındaysanız 6,10 arası hastag kullanmak, 10.000 takipçi 50.000 takipçi veya arası bir hesapsanız 5,8 arası hastag kullanmanız gönderinizi bölmeden en sağlıklı biçimde etkileşim almanızı sağlayacaktır.

Günde en az 1 paylaşım
Sağlıklı bir etkileşim, yükseliş ve zaman kaybetmemek için günde en az 1 gönderi paylaşmak gerekir Paylaşılan bir gönderiyi sonradan tekrar düzenlemek sağlıklı bir yükseliş yakalamasını ve sağlıklı bir etkileşim almasını etkiler gönderi paylaştıktan sonra tekrar düzenlememek gerekir.

Paylaşımı hikayeye eklemek paylaşımınızın öne çıkmasını ve paylaşımı gözünden kaçıran takipçilerinize ulaşmasını sağlar

İnstagram’da takipçi sayını hızlıca arttır
Instagram’da takipçi sayınızı hızlıca artırmak için en etkili yöntem geri takiptir. Rastgele hesapları takip etmenin size bir faydası olmaz sizin geri takipten sağlıklı bir etkileşim kazanmak için sayfa amacanız ile yakın veya aynı amaç da olan hesapların paylaşımlarında beğeni yorum olmak üzere etkileşim sağlayan hesapları takip etmeniz en verimli geri takip şekli olacaktır örneğin yazılım ile ilgili bir sayfaysanız diğer yazılım sayfalarının paylaşımlarında beğeni yorum olmak üzere etkileşim sağlayan insanları takip etmek onlardan geri takip almak sizi hedeflerinize ulaştıracak daha verimli olacak ve sağlıklı etkileşim getirecektir.

About Post Author

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: